podaruj prezent
Artystyczna majówka w Kazimierzu Dolnym

Artystyczna majówka w Kazimierzu Dolnym

Podczas długiego weekendu majowego w Kazimierzu Dolnym nikt nie będzie się nudził! W miasteczku odbędą się liczne imprezy muzyczne, spektakle teatralne, koncerty, wernisaże, wystawy, wycieczki, inscenizacje historyczne, warsztaty dziennikarskie i fotograficzne oraz wiele innych niespodzianek!

My proponujemy kilka wydarzeń artystycznych:  

W sobotę, 29 kwietnia o godz. 20.00 w Spichlerzu pod Żurawiem wystąpi Moriah Woods, amerykańska wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka, od niedawna mieszkająca w Polsce. W zeszłym roku artystka nagrała świetny album z zespołem The Feral Trees, który łączy mroczny i nieco tajemniczy klimat folkowy z mocnym gitarowym brzmieniem.

30 kwietnia (niedziela) o godz.17.00 w surowych wnętrzach Teatru na Klepisku w Skowieszynku odbędzie się spektakl Mateusza Tymury pt. „Władcy”, oparty na motywach powieści W. Goldinga „Władca much”. Spektakl ukazuje dramatyczne oblicze współczesnego terroryzmu.

Tuż po przedstawieniu zespół Cherry cat in Italy zaprosi gości w wyjątkową podróż do świata “muzyki nieoczywistej”.

W dniach 30 kwietnia - 3 maja 2017 r. odbędzie się pierwsza edycja nowego kazimierskiego festiwalu "WpółDrogi". W murach synagogi zabrzmi muzyka różnorodna pod względem artystów, gatunku muzycznego i klimatu. Festiwal wypełnią 4 kameralne koncerty.  

2 maja (wtorek) o godz. 20.00 w budynku starych jatek zagra wirtuoz akordeonu, Yegor Zabelov. Pochodzący z Białorusi artysta łączy w swojej twórczości punkową energię z nowoczesną elektroniką oraz muzykę klasyczną z jazzem.

5 maja (piątek) o godz. 19.30 w żydowskiej restauracji “Bajgiel” odbędzie się koncert formacji Szalom Chełm, grającej tradycyjny klezmerski folk. W 2015 roku zespół zakwalifikował się do półfinału programu „Mam Talent!”

Serdecznie zapraszamy na artystyczną majówkę do Kazimierza Dolnego!

newsletter

Czekają na ciebie najnowsze
promocje i wydarzenia!

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij